TÜRKİYE 2019 ANZAN MENTAL ARİTMETİK OPEN ŞAMPİYONASI ŞENER ÇAKMAK EĞİTİM KURUMLARI’NDA YAPILACAK!

Duyuru Tarihi: 31 Ağustos 2019

Büyük projelere ve başarılara imza atan kurumumuz bu kez de "Anzan Mental Aritmetik Open Şampiyonasına" gururla ev sahipliği yapacak.

Mental Aritmetik Derneğinin yayınlandığı basın açıklaması:

Türkiye’den 5 ile 12 yaş arası en iyi çocukların katılacağı bu şampiyonada derece alan en iyi 15 yarışmacı “2020 Dubai Memoriad BOlimpiyatları”na katılma hakkı kazanacak.

“Türkiye Anzan Mental Aritmetik Open Şampiyonası” 01 Eylül 2019 Pazar günü “Mental Aritmetik Derneği”, “Zeka Oyunları Derneği”, “Mega Hafıza”, “Şener Çakmak Eğitim Kurumları” ve “Mega Vitamin” sponsorluğunda Şener Çakmak Eğitim Kurumları’nın “Yaşamkent Mah. 3262 Sok. No:3, Çankaya / Ankara adresinde faaliyet gösteren “Yaşamkent Şener Çakmak Okulları”nda yapılacaktır. Yarışmada Türkiye’den ve yurt dışından gelen 5 ile 12 yaş arasındaki toplam 246 çocuk yarışacak. Yarışmayla ilgili bazı önemli detaylar şunlardır;
1-) Türkiye’nin Seçilmiş En İyi 211 Çocuk Yarışmaya Katılıyor : Bu yıl Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yapılan elemelerle 5 ile 12 yaş arası en iyi 211 çocuk seçilmiş olup, en iyiler 01 Eylül 2019 Pazar günü “Ankara Yaşamkent Şener Çakmak Eğitim Kurumları’nda yarışacaklar.
2-) Yurtdışından 35 Çocuk Yarışmacıyla Birlikte Toplam Yarışmacı Sayısı 246 : Yarışma bu sene OPEN olarak yapılarak yurtdışı katılımcılara da açılmıştır. Yarışmaya Özbekistan ve K.K.T.C Mental Aritmetik yarışmalarını kazanan 5 ile 12 yaş arasındaki 35 çocuk katılacak olup, yurtdışı katılımlarla birlikte 5 ile 12 yaş arası yarışacak çocuk sayısı toplam 246 olacaktır.
Yarışmalar “MEMORIAD Dünya Mental Sporlar Federasyonu” gözetiminde yapılacak olup, Memoriad Dünya Yönetim Kurulu üyesi ve MEMORIAD Türkiye Başkanı Melik Duyar’ın açıklamalarına göre, bu yarışmalarda en iyi dereceleri alan ilk 15 yarışmacı çocuk Ekim-2020’de Dubai’de yapılacak olan “2020 Dubai MEMORIAD Olimpiyatları’nda Türkiye’yi çocuklar kategorisinde temsil edecekler.
“Memoriad 2019 Anzan Türkiye Mental Aritmetik Open Şampiyonası” ile ilgili detaylı programı Mental Aritmetik Derneği’nin aşağıdaki web adresinde bulabilirsiniz;
www.mentalaritmetikderneği.com

Yarışma Yeri : Şener Çakmak Eğitim Kurumları – Yaşamkent Mah. 3262 Sok. No:3, Çankaya / ANKARA
Yarışma Saatleri : 10:15 – 12:00 / Sonuçların ilanı Kupa ve Madalya Töreni : 16:00 – 17:30

Kamoyuna duyurulması için gereğini saygılarımla arz ederim.
Selim ECEMİŞ – Basın Danışmanı
Mental Aritmetik Derneği Başkanı adına


Not: Bu basın bülteninin elektronik versiyonuna ve program detaylarına www.mentalaritmetikderneği.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Geleceği yöneten başarılı bireyler için;

Köklü ve tecrübeli okullarımızda, Atatürk'ün izinde, aklın ve bilimin ışığında, modern eğitim anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz.